Uyarı

İllegal yapılan köpek dövüşleri bir suçtur. Lütfen Bu suçu işlemeyiniz. Resmi olarak yapılan köpek dövüşlerini savunuyoruz. Ve bu sporun sadece resmi kurallar dahilinde yapılmasını temenni ediyoruz.

4 Kasım 2008 Salı

Kangal İle Pitbull Dövüşü / Pitbull hakkında bilinen yanlışlar

Dövüş Videosu Silindi.
kangal ile pitbullun dövüşünü izleyeceğiz

----------------------------------------------------------------------------
Sitemizde Dövüş Vİdeoları Kaldırılarak Onların Yerine Köpeklerin Yeteneklerinin sergilendiği videolar eklenecektir.
-----------------------------------------------------------------------------
Bu Sefer Pitbull Hakkında Bilinen Yanlışları Yazıyorum.
1-Rednose ayrı bir cins değil bildiğiniz pitbull'un kırmızı burunlusudur.
2-Korsan pitbull diye bir cins yoktur sadece rengi ifade eden bir laftır, bu bir ayrıcalık değildir.
3- Pitbull'un tek bir memleketi vardır o da Amerika, yani American Pitbull Terrier (APBT), İngilizi, Macarı, Rusu hikayedir, yalandır
4- Pitbulların çenesi bilmem kaç ton basmaz ama küçücük 7 kiloluk minyatür bir terrier bile isterse elinizdeki kemikleri unufak edebilir bunu bil yeter.
5- Pitbullar bekçi köpeği değildir, tersine iyi pitbullar yalakadır, insanı sever, yok sizinki çok vahşiyse kimse yaklaşamıyorsa yine bekçi köpeği değildir çünkü kim dost kim düşman ayırd edemez ve elinizde böyle agresif bir pitbull varsa emin olun iyi bir pitbullunuz yok.......iyi pitbullar insan ıssırmaz.
6-Ülkemizde 13-14 yaşında veletlerin bile belinde bıçakla gezdiğini gözönünde tutarsak (eminim sitedede "emanet"le gezen delikanlılar vardır ) pitbull cemiyetimize çok uygun bir köpek değildir (aklı başında olan adam üstüne alınmasın ) Köpek karakterini sahibinden alır.
7-Pitbull beslemek çok zahmetli bir iştir, ilk köpeğiniz pitbull olmamalıdır.
8- Köpek bakmak pahalı bir iştir, en ufak rahatsızlığında bile şanslıysanız 50 lik, 100 lük olursunuz.....yani 100-150 YTL denkleştirip köpeği almakla iş bitmez.Köpeğin sağlıklı olsun güzel görünsün istiyorsan ayda 150 YTL civarı para ayrıman lazım, bunu ayıramam diyorsan sakın pitbull veya başka cins köpek alma, iyi cins mamanın 15 kg fiyatı 90-130 YTL arası.
9-"Secereli köpek iyidir" bu çok büyük bir yalandır sakın inanma.
Köpeğin secersinde bilinen atalarında herhangi bir başarı (show/game) sözkonusu değilse anasını bilsen ne olur dedesini bilsen ne olur.
10- Adana şampiyonu, Maraş şampiyonu, İstanbul şampiyonu gibi yalanlara inanma...... Türkiye'de köpek dövüşü yasaktır dolayısıyla şampiyona düzenlenemez, 2-3 kişinin biraraya gelip it dalaştırmasıyla şampiyon belirlenmez, zaten aklı başında adamda bunu alelade yazmaz.
Bulgar şampiyonu Macaristan şampiyonu gibi yalanlara inanma, bu ülkelerde yapılan dövüşlerde 3 maç üst üste kazanan köpek CH olur ama Bulgaristan şampiyonu olmaz, "Bulgaristanda bir şampiyon" olur zira 16 kg-25 kg arası her kiloda 3 maç kazanan onlarca köpek var, her kiloda onlarca ch var ve en kötüsününü yavrusu 500 Euro ve ülke değiştirmesi çok zor, sitede 100-150 YTL ye şampiyon yavrusu satan veletlerin bunları getirmesi ise daha zor hatta imkansız.

0 yorum: